Banki centralne przejmują pałeczkę, czekamy na niespodzianki
(aktualizacja )
Handel rozkręci się w dalszej części tygodnia
Dzisiejszy dzień przebiega w dość dobrze nam znanej ostatnio formie czyli marazmu wakacyjnego. EUR/USD utrzymuje się w ramach pasma wahań 1,15-1,18 już drugi miesiąc, więc przełomu absolutnie nie widać. Niemniej jednak czujność inwestorów powinna być wysoka.
Fed, BoJ i BoE
Tydzień będzie dość ciekawy i upłynie pod znakiem posiedzeń banków centralnych. Takowe odbędą się w Japonii, USA i Wielkiej Brytanii. W piątek inwestorzy otrzymali dane z USA na temat PKB. I można śmiało powiedzieć, że dolar nie wykorzystał szansy na kontynuację aprecjacji. Odczyt był naprawdę solidny i wyniósł 4,1% k/k.
Raczej bez zaskoczenia
Te dane są ważne w kontekście posiedzenia Fed w środę. Zapewne władze monetarne USA po raz kolejny wskażą na optymizm co do kondycji gospodarki. Czy to jednak sprawi, że zobaczymy podwyżkę stóp już w środę? Wydaje się to mało prawdopodobne. Inwestorzy oczekują takiego ruchu dopiero na wrześniowym posiedzeniu. Niemniej jednak perspektywy dla amerykańskiej gospodarki na kolejne kwartały są obiecujące.
Czy to początek kampanii?
No może nie tak bardzo jak uważa sekretarz skarbu USA, który stwierdził, że jego kraj będzie się rozwijał w tempie przynajmniej 3% w ciągu następnych 5 lat. Podczas gdy prognozy Fed mówią o 2% a nawet zejściu do 1,8%. Wydaje się więc, że powoli zaczynamy temat kampanii do listopadowych wyborów do Kongresu w myśl zasady “będzie tak dobrze głosujcie na nas”.
“Na dwoje babka wróżyła”
Wydaje się, że zaskoczyć może szczególnie posiedzenie Banku Anglii. Z jednej strony spodziewano się podwyżki stóp właśnie w sierpniu, ale z drugiej dane są na tyle słabe, że taki ruch przekreślają. Trudno więc wyrokować co zrobi BOE i jaki będzie rozkład głosów. Bez wątpienia jednak zmienność na mocno osłabionym funcie gwarantowana.
Dobry sentyment
A co na złotym? Całkiem nieźle. Krajowa waluta cały czas się umacnia wykorzystując fakt owocnego spotkania Junckera z Trumpem. Widać to również na innych walutach krajów wschodzących gdzie notuje się wzrost wartości. I wydaje się, że taki układ może trwać aż do posiedzenia Fed. A jeśli dolar nie dostanie istotnego impulsu także i cały tydzień może upłynąć pod znakiem umocnienia krajowej waluty.
Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.
Zobacz także
Kupon rabatowy dla nowych Klientów!
Wpisz swój email, a wyślemy Ci 50% kod rabatowy na
prowizję od pierwszej wymiany.
Odbierz maila!
Wysłaliśmy Ci maila z 50% kodem rabatowym na prowizję od pierwszej wymiany!
Kliknij w link w mailu i zarejestruj się aby wykorzystać zniżkę