Bojowa postawa Trumpa przed startem kampanii prezydenckiej
(aktualizacja )
Rynki nadal na hamulcu
Na rynkach nadal trwa niezbyt sprzyjający klimat inwestycyjny. Ciągnące się już dłuższy czas ryzyka wręcz nabierają nowych kierunków i pozostają nierozwiązane. O wojnie handlowej USA z Chinami wiedzą doskonale niemal wszyscy inwestorzy. Z tym, że Trump ma coraz bardziej bojowy nastrój i uderzył kolejno w Japonię, Europę i ostatnio Meksyk.
Jen, frank i złoto w cenie
Napięcia handlowe na świecie pozostają więc głównym hamulcem wzrostów na rynkach akcji a w centrum uwagi są przede wszystkim waluty uznawane za bezpieczne a więc jen i frank szwajcarski. Z tego grona w ostatnich dniach wypadł dolar gdyż rynki mocno liczą, że Fed będzie obniżał stopy w związku z pogorszeniem sytuacji gospodarczej, która uwaga ma nadejść. Bo na ten moment wskaźniki tego nie sygnalizują.
Meksykanie spróbują ale prezydent USA chce efektów
Dzisiaj w USA ma się pojawić delegacja z Meksyku by rozmawiać z administracją Trumpa o przełożeniu terminu nałożenia ceł. Co prawda sam prezydent USA nie wierzy w sukces tego spotkania jeszcze wczoraj wygłaszając na tweeterze, że ich południowy sąsiad rozmawia ze Stanami od 25 lat ale efektów nie widać. Wydaje się więc, że wprowadzenie ceł jest już przesądzone.
Nie ma przypadku
Nagły bojowy nastrój prezydenta Trumpa zbiega się z terminem rozpoczęcia kampani prezydenckiej 18 czerwca. Bez wątpienia chce pokazać, że walczy o swój naród. Tylko pozostaje pytanie czy taką postawą coś wywalczy? Wojna z Chinami absolutnie nic nie dała bilans handlowy nadal pozostaje w sporym deficycie. Walka z całym światem również może się odbić rykoszetem i w efekcie USA pozostanie ofiarą. Niemal codziennie pojawią się nieco czarne wizje głównych banków na świecie o tym, że konflikt handlowy ściągnie na USA recesję.
PMI słabe szczególnie dla Wielkiej Brytanii
Nieco w cieniu globalnej polityki dzisiaj pojawiają się kolejne odczyty PMI dla sektora przemysłowego dla krajów strefy euro. Większość oscyluje w pobliżu prognoz. Warte uwagi są niskie odczyty dla Niemiec a szczególnie dla Wielkiej Brytanii gdzie wynik pokazał wartość poniżej 50 pkt.
Złotówka jak bezpieczne aktywo
Wynik dla Polski nie zaskoczył i nadal wynosi poniżej 50 pkt. Nie zmieniło to sytuacji złotego, który charakteryzuje się zadziwiającą odpornością na to co dzieje się na świecie. Można więc śmiało powiedzieć, że w cenie są bezpieczne aktywa w tym nasza krajowa waluta. Bez wątpienia wsparciem są dobre dane z gospodarki.
Dane z USA
W godzinach popołudniowych poznamy jeszcze ważny odczyt ISM dla przemysłu z USA. Dane te powinny wskazać na ewentualne pogorszenie sytuacji gospodarczej za oceanem, na który część analityków od dawna wskazuje. Jeśli tak się faktycznie stanie to możemy oczekiwać osłabienia amerykańskiej waluty.
Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.
Zobacz także
Kupon rabatowy dla nowych Klientów!
Wpisz swój email, a wyślemy Ci 50% kod rabatowy na
prowizję od pierwszej wymiany.
Odbierz maila!
Wysłaliśmy Ci maila z 50% kodem rabatowym na prowizję od pierwszej wymiany!
Kliknij w link w mailu i zarejestruj się aby wykorzystać zniżkę