Pozytywne sygnały dla Polski z S&P a poziom ratingu
(aktualizacja )
Szybki zwrot w kierunku dolara
Dzisiejszy dzień przynosi zmianę nastawienia do amerykańskiej waluty. Dolar jest jedną z najmocniejszych walut na świecie. Względem euro zyskuje niemal 0,35%, a w relacji do jena aż 0,7%. Jest to efekt przegłosowania projektu budżetu USA na rok 2018. Inwestorzy momentalnie uwierzyli, że reforma podatków również może zostać wprowadzona bez przeszkód. I co ważne bez potrzeby poparcia ze strony przeciwnego obozu. Wprowadzenie niższych podatków może wpłynąć na wzrost presji inflacyjnej, której nieco brakuje by kontynuować dalsze zacieśnianie monetarne.
Jastrząb czy neutralny
Inwestorzy bacznie też śledzą giełdę nazwisk w wyścigu o fotel szefa Fed. Teoretycznie Donald Trump ma wskazać nowego prezesa do 3 listopada. Z ostatnich doniesień medialnych wynika, że faworytami są Taylor i Powell. Z pewnością gracze utrzymujący pozycję długą na dolarze powinni trzymać kciuki za tym pierwszym kandydatem. Uważa on, że biorąc pod uwagę inflację stopy w USA powinny być dwukrotnie wyższe. Powell to raczej bezpieczna opcja pozwalająca kontynuować politykę Janet Yellen.
Nie ma chętnych na franka i jena
Rozbudzone apetyty inwestorów wpłynęły na powrót apetytu na ryzyko. Spore straty notują dzisiaj waluty uznawane za bezpieczne przystanie jak frank szwajcarski czy jen japoński. EUR/CHF znalazł się powyżej 1,16 czyli najwyżej od pamiętnego 15 stycznia 2015 roku.
Delikatne straty
Krajowa waluta mimo pozytywnego sentymentu na rynkach traci nieco do głównych walut. Za wyjątkiem pary CHF/PLN, która wczesnym rankiem ustanowiła najniższy poziom od połowy stycznia 2015 roku czyli okolice 3,64. Obecnie są to poziomy nieco wyższe w okolicach 3,6550.
Prognoza utrzymanie ratingu
Dzisiaj dość istotna dla złotego będzie prezentacja ratingu dla Polski z agencji S&P. Można powiedzieć, że to dla naszego kraju najsurowsza agencja, która podpadła nam około 2 lata temu. Kolejne miesiące w naszym kraju szczególnie w gospodarce były na tyle dobre, że S&P musiała nieco zmienić nastawienie do Polski. Np rewidując perspektywę ratingu z negatywnej na stabilną. Ostatnio pojawiły się zwiększone prognozy gospodarcze dla Polski z tej agencji. Pytanie jednak czy wpłynie to na podwyższenie ratingu, który obecnie wynosi BBB+. Większość analityków zakłada utrzymanie oceny na obecnym poziomie.
Praktycznie pusto
Na szerokim rynku tak naprawdę brakuje istotnych publikacji, można jedynie zwrócić uwagę na 16.00 i odczyt liczby sprzedanych istniejących nieruchomości.
Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.
Zobacz także
Kupon rabatowy dla nowych Klientów!
Wpisz swój email, a wyślemy Ci 50% kod rabatowy na
prowizję od pierwszej wymiany.
Odbierz maila!
Wysłaliśmy Ci maila z 50% kodem rabatowym na prowizję od pierwszej wymiany!
Kliknij w link w mailu i zarejestruj się aby wykorzystać zniżkę