Strona główna > Komentarze walutowe > Spadki na europejskich giełdach oraz silne euro.

Spadki na europejskich giełdach oraz silne euro.

(aktualizacja )

Autor: Krzysztof Furmańczak

Początek tygodnia przyniósł nam spadki na giełdach i osłabienie złotego. Od rana obserwujemy 1-procentowy wzrost na eurodolarze, co może być reakcją na informacje greckiego ministerstwa finansów, które potwierdziło spłatę 750 mln euro długu wobec MFW. Co prawda wczorajsze spotkanie Eurogrupy ws. wsparcia dla Grecji po raz kolejny nie przyniosło przełomu, jednak podczas mityngu zauważono postępy w negocjacjach.

W parze ze wzrostami na EURUSD obserwujemy wzrosty rentowności na niemieckich obligacjach. 10-latki największej europejskiej gospodarki z kwietniowego dołka na poziomie 0,049% wzrosły do poziomu 0,705%. Siłę euro widać także w porównaniu ze złotówką. Dziś kurs dotarł nawet do poziomu 4,107. Ostatnio tak drogie EURPLN było w marcu.

Z danych makro dziś rano poznaliśmy produkcje przemysłową oraz produkcje dóbr w fabrykach z Wielkiej Brytanii. Oba wskaźniki wypadły lepiej od oczekiwań. Po wczorajszych imponujących wzrostach na funcie dziś GBPPLN stabilizuje się w okolicach wczorajszego zamknięcia tj. 5,70. Na kolejną porcję danych należy poczekać do wieczora. O godz. 18:45 przemawia członek FOMC Williams a o godz. 20:00 zostanie podany bilans budżetu federalnego z USA.

Jutrzejszy kalendarz danych makroekonomicznych jest zdecydowanie bogatszy od dzisiejszego. O godz. 8:00 poznamy PKB Niemiec. O godz. 10:30 z Wielkiej Brytanii napłyną informacje o średnich wynagrodzeniach oraz o zmianie liczby ubiegających się o zasiłek. Dodatkowo o 11:30 będzie przemawiał prezes Banku Anglii Carney. O godz. 14:30 z USA opublikowane zostaną wyniki sprzedaży detalicznej oraz ceny importu i eksportu.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Stan nadzwyczajny w USA?
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Wtorek w dobrych nastrojach
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD – kierunek parytet?
Dawid Górny